Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Rotaviry

Trápí Vás infekce rotaviry a chcete se skutečně uzdravit?

Rotaviry se vyznačují tím, že se vracejí, opakují (rotují - od rotare) a způsobují opakované infekce. Rotavir patří mezi Enteroviry a je nebezpečný proto, že jakékoli jídlo, zvláště pak mléko, tak dítě hned zvrací a dochází k silné dehydrataci.

Zkušenost s Rotavirem zde: http://www.alternativnimedicina.cz/nemoci/viry/rotaviry/vcera-jsem-drzela-bezvladne-telicko

 

 

Rotavirus je kulový virus z čeledi Reoviridae o průměru 70 až 80nm. Rotaviry se vyznačují vysokou nakažlivostí, přičemž jsou nejčastějším původcem průjmů u dětí na celém světě. Alespoň jednou prodělá rotavirovou infekci naprostá většina dětí do pěti let.

Rotavirus se skládá z 11 segmentů dvoušroubovice RNA obalené kapsidou složenou z dvou vrstev polypeptidů, vnější obal nemá. Lidské rotaviry mají minimálně 42 různých kmenů, snadno mutují a rekombinují se. Jedná se o rotaviry typů A, B a C, z toho typ A způsobuje 90% infekcí. Rotaviry se kromě lidí také vyskytují u ostatních savců a ptáků, tyto živočišné rotaviry typů A, B, C, D a E obvykle nezpůsobují u člověka projevy onemocnění, ale snadno se s lidskými rotaviry rekombinují.

Šíření rotavirů

Rotavirové infekce jsou sezónní, v Evropě se nejčastěji vyskytují v zimě a na počátku jara. Rotaviry se přenášejí fekálně-orálním způsobem, vstupují do těla ústy prostřednictvím špatně umytých rukou, konzumací kontaminované potravy nebo vody, náhodným dotykem, usídlí se v trávicím traktu a z těla vycházejí stolicí. Rotaviry jsou poměrně odolné, na vzduchu a na površích (například na hračkách nebo přebalovacích deskách na veřejných místech) dokáží přežít až několik dní, často bývají rezistentní k řadě dezinfekčních prostředků. Jsou velmi nakažlivé, snadno se šíří, především mezi osobami v úzkém kontaktu.

Hlavní zbraní proti jejich šíření je pečlivá hygiena rukou. Velmi dobrou ochranou před rotavirovými a jinými průjmovými onemocněními je zdravá střevní mikroflóra, vyvážená zdravá strava a kojení - mateřské mléko také obsahuje ochranné faktory, probiotika a prebiotika, která, pokud k nákaze dojde, pomáhají střevům dítěte se uzdravit.

Průběh rotavirové infekce

U dospělých rotavirová infekce zpravidla probíhá bez příznaků nebo má mírný průběh. U dětí do dvou měsíců se rotavirové infekce vyskytují spíše ojediněle, často probíhají bez symptomů, pravděpodobně vlivem kolostra a mateřského mléka. Rotaviry ohrožují zejména děti od 4 měsíců do třech let života. Opakovaná nákaza mívá výrazně mírnější průběh.

Inkubační doba rotavirové infekce je 1 až 3 dny. V některých případech se nejprve objeví katar horních cest dýchacích nebo nechutenství, ale mezi obvyklé první příznaky rotavirové infekce patří horečka a zvracení. Po 1 až 3 dnech, jak rotaviry napadají sliznici horních dvou třetin tenkého střeva, se snižuje absorpce cukrů, dochází k deficitu enzymu laktázy, který štěpí mléčný cukr laktózu, a následně se dostavuje průjem, který přetrvává 5 až 8 dní. Stolice je velmi častá a vodnatá, zpravidla bez příměsi hlenu či krve. Může se také objevit nadýmání a kožní vyrážka. Rotaviry jsou vylučováný stolicí nakaženého člověka po dobu 7 až 10 dnů, z toho první dny ve vysoké koncentraci. Obnova sliznice střeva po onemocnění trvá 2 až 8 týdnů.

Nebezpečná není infekce rotaviry jako taková, ale případná dehydratace, pokud není u dítěte zajištěna dostatečná kompenzace tekutin ztracených zvracením a průjmem. Nicméně první kontakt s rotaviry se u nejmenších dětí může změnit na těžký stav, který provází silné průjmy, zvracení a dehydratace organismu. Komplikací rotavirové infekce může být malabsorpce (snížené vstřebávání živin střevem) a dlouhodobý průjem.

Léčba rotavirové infekce

Léčba je nespecifická, stejná jako u jiných průjmových onemocnění. Nejdůležitějším bodem je udržení dostatečné hydratace, více informací naleznete v článcích Průjem a Zvracení kojenců.

Očkování proti rotavirům

Jedná se o nepovinné očkování, kdy jsou používané vakcíny živé a orálně podávané. Před očkováním by měla být sepsána anamnéza dítěte a pečlivě zvážit možné kontraindikace, především nemoci a malformace trávicího traktu a poruchy růstu. Ne u všech očkovaných dětí se po vakcinaci vytvoří protilátky a ani vysoká hladina protilátek není zárukou imunity vůči infekci rotaviry. Uvádí se spíše snižení závažnosti průběhu onemocnění. Očkování v žádném případě nechrání před jinými původci průjmových onemocnění. Ochranný účinek očkování vakcínami proti rotavirům poměrně rychle klesá.

Aplikace vakcíny s sebou nese i nemalé riziko nežádoucích účinků, včetně těch závažných. Děti očkované proti rotavirům mohou i několik dní po aplikaci vakcíny stolicí vylučovat vakcinační virový antigen či živé rotaviry. Je možný přenos takto vylučovaných rotavirů na jiné osoby a to především osoby v blízkém kontaktu s očkovaným dítětem, jako jsou rodiče či sourozenci. Při kontaktu s dítětem nedávno očkovaným proti rotavirům by měli všichni pečlivě dodržovat osobní hygienu (mytí rukou, především po výměně plenek).

Nepovinné vakcíny proti rotavirům

 • Rotarix
 • RotaTeq

Použité zdroje

 1. http://www.wikiskripta.eu/index.php/Rotavirov%C3%A1_enteritida
 2. http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/rot.html
 3. http://medicinman.cz/?p=nemoci-sympt%2Fprujem-kasuistiky
 4. http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2005/03/05.pdf
 5. http://www.modrykonik.cz

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist