Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Stafylokokové infekce

Trápí Vás stafylokokové infekce a chcete se skutečně uzdravit?

Zlatý stafylokok

Zlatý stafylokok je označení pro bakterie řádu Staphylococcus aureus. Zajímavé je, že některé druhy těchto bakterií jsou našemu tělu prakticky neškodné a jiné velmi nebezpečné. Staphylococcus aureus je typ bakterie, která se běžně vyskytuje na kůži nebo v nose u zdravých lidí. Z času na čas se tyto bakterie mohou přemnožit a způsobit malé kožní infekce. Zlatý stafylokok se však může stát i velmi nebezpečným, pokud dojde k přechodu do organismu, kdy vstupuje do krevního řečiště, kloubů, kostí, plic či srdce.

Zlatý stafylokok

 

Nákaza

Zlatý stafylokok se přenáší přímo (dotekem s kůží nakaženého), nebo nepřímo (dotkneme-li se předmětu, na který sahal nakažený). Bakterie se nejčastěji objevují ve výtěrech nosních dutin. Zbavit se této nákazy je velmi obtížné. Má mnoho druhů a je nutná léčba specialistou.

Oslabená imunita a přímý kontakt se zlatým stafylokokem zvyšuje šance, že se nakazíte tímto onemocněním.

Bakterie zlatého stafylokoka mohou být přítomny ve vepřovém mase, salámech, pudinkovém pečivu, zmrzlině nebo bramborovém salátu. Další ovlivňující faktor je nedostatečná hygiena.

Příznaky zlatého stafylokoka

Stafylokok se nějakou dobu nemusí projevit. Dokonce můžeme být jen přenašečem. Ale pokud se projeví, má v pozdějších fázích za následek déle trvající oslabení imunitního systému. To může vést k mnoha zdravotním komplikacím.

Infekce se může projevovat od drobných kožních problémů až po život ohrožující infekce. V důsledku toho se příznaky infekce výrazně liší od umístění a závažnosti infekce.

Hnis ve vlasovém folikulu

Stafylokoková infekce se nejvíce projevuje vznikem váčku hnisu ve vlasovém folikulu nebo v mazové žláze. Kůže zčervená a oteče. Později může začít vytékat hnis, krev nebo tekutina jantarové barvy. Tyto puchýřky se nejčastěji vyskytují v podpaží nebo v tříslech a kolem zadku.

Impetigo

Tyto nakažlivé a často bolestivé vyrážky se mohou objevit v každém věku, nejčastěji však u malých dětí a kojenců. Tento typ stafylokokové infekce se projevuje velkými puchýři, ze kterých může vytékat tekutina. Tyto ranky se vyskytují nejčastěji kolem nosu a úst.

Celulitida

Celulitida, tedy infekce hlubších vrstev kůže se projevuje zarudnutím kůže a otokem kůže na povrchu. Celulitida se vyskytuje nejčastěji v dolní části nohou a chodidel u starších osob.

Stafylokokové toxiny

Toxiny produkované přítomností stafylokokové infekce mohou vést k stafylokokové opaření kůže. Tento typ se týká hlavně novorozenců, kdy se u nich vyskytuje horečka, vyrážka a někdy i puchýřky. Když puchýře prasknou, horní vrstva zčervená a vypadá jako popálená.

Bakteriémie

Bakteriémie nastává, když Staphylococcus aureus vstoupí do krevního oběhu člověka. Známkou bakteriémie je přetrvávající horečka. Bakterie mohou cestovat po celém těle a mohou způsobit infekce:

 • vnitřních orgánů, jako je mozek, srdce nebo plíce,
 • kostí a svalů,
 • chirurgických implantovaných přístrojů, jakými jsou umělé klouby nebo kardiostimulátory.

Syndrom toxického šoku

Tento život ohrožující stav je způsoben přítomností toxinů produkovaných některými kmeny bakterií stafylokoka a je spojen s používáním některých druhů tamponů a přítomností kožních ran. Syndrom toxického šoku se projevuje:

 • vysokou horečkou,
 • nevolností a zvracením,
 • vyrážkou na dlaních a chodidlech,
 • zmateností,
 • bolestí hlavy,
 • bolestí svalů.

Septická artritida

Septická artritida je často způsobena stafylokokovou infekcí. Bakterie se obvykle zaměřují na kolena a klouby jakými jsou kotníky, bedra, zápěstí, lokty a ramena.

Zlatý stafylokok a jeho léčba

Pokud vám diagnostikovali zlatého stafylokoka, poraďte se se svým lékařem o možnostech léčby. Možnosti léčby jsou následující:

Vhodnými antibiotiky zabijete bakterie. Dalším způsobem je mytí pleti antibakteriálním čisticím prostředkem. Tím pomůžete vyléčit infekci a zabránit jejímu šíření. Pokud se stafylokokus dostane do krevního řečiště, může se vytvořit typ infekce, který může ovlivnit celé tělo. Tento stav se nazývá sepse, která může vést k septického šoku - život ohrožující příhoda s extrémně nízkým krevním tlakem.

Prevence

Pokud chcete snížit riziko nákazy zlatým stafylokokem, postupujte podle následujících kroků:

 • důkladně a často si myjte ruce mýdlem a vodou
 • pokud se říznete nebo zraníte, rány udržujte v čistotě až do zahojení se vyhýbejte se kontaktem s ranami jiných lidí a s kontaminovaným materiálem
 • nepůjčujte osobní věci jiným lidem

Zdroj: www.symptomy.cz

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist