Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Pomočování (enuréza)

Pomočování

Další názvy: enuréza, pomočování v noci, enuresisi nocturna, pomočování přes den, enuresis diurna

Pomočování, enuréza, je mimovolní močení, které se vyskytuje po čtvrtém až pátém roku věku. Noční pomočování je nejčastější formou a nazývá se enuresis nocturna.

Příčin může být mnoho, může jít o vrozené vady močového měchýře, narušená souhra močového měchýře s nervovým systémem (dítě se nevzbudí potřebou močit), nízká sekrece antidiuretického hormonu v noci, často má enuréza rodinný výskyt.

Problém ovšem může také začít v souvislosti se stresem či psychickým traumatem. Pomočování je pro dítě i jeho rodinu problém, dítě se za problém stydí, může si připadat méněcenné a mít následné psychické problémy, problémy se začleněním se do kolektivu apod. Proto je pro takové dítě důležitá podpora rodičů a včas se svěřit s problémem dětskému lékaři. Porucha je léčitelná, například podáváním léků s podobným účinkem, jako má antidiuretický hormon (snižuje produkci moči) na noc.

Mimovolní úniky moči však často vznikají i v dospělosti, hovoříme pak o močové inkontinenci.

Inkontinence může mít také mnoho příčin. Stresová inkontinence je taková, kdy k úniku moči dochází při zvýšení nitrobřišního tlaku, například při zakašlání, smíchu, běhu. Tento typ inkontinence má příčinu v poruše svalů pánevního dna a často trápí ženy, které rodily. Dá se vyřešit chirurgickým zákrokem.

Další typ inkontinence je urgentní inkontinence, v tomto případě má postižený problém s tím, že potřeba močit se objeví náhle a je těžko zvladatelná, nemocný tak nemusí stihnout dojít včas na toaletu. Tento problém lze léčit některými farmaky.

Inkontinence může být také reflexní, když je porušeno nervové spojení s močovým měchýřem, například po úrazu míchy, a močový měchýř se tak vyprazdňuje reflexně bez volní kontroly.

Každý typ inkontinence lze nějak řešit, tímto problémem trpí mnoho lidí a není třeba se stydět svěřit se svému lékaři.

 

Zdroj: www.vitalion.cz

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist