Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

TASEMNICE

Tasemnice (Cestoda):

Druhy tasemnic které se u nás vyskytují:

Taenia saginata, Taenia Solium, Diphylobortum Latum, Hymenolepsis Nana, Echinococus Granulosus....a další.

Taenia Saginata – Tasemnice bezbranná – dosahuje délky 3 - 10 m.

Taenia Solium – Tasemnice Prasečí – dosahuje délky 2 - 3 m

 

Tasemnice žijí v tenkém střevě přichycené přední částí těla (skolexem – hlavičkou). Hlavička je opatřena háčky nebo přísavkami kterými se zachycují na sliznici a dráždí střevo. 

Tělo tasemnic je článkované, přičemž každý článek obsahuje kompletní sadu pohlavních orgánů, tudíž nepotřebují k páření partnera. Ještě  ve střevě se z článků uvolňují vajíčka. 

Larvární vývoj často probíhá v mezihostiteli. Celý vývoj může probíhat ve stejném hostiteli s dospělým jedincem.

Mezihostitelem se může stát například člověk, skot, prase atd. Ve svalech hostitele se vytváří váčkovitá larva – cystercus (boubel).  Pokud mezihostitelem Tasemnice solium je člověk, může být cystercus lokalizován ve svalech, plicích, srdci, míše, mozku, oku, podkožně atd. 

Tasemnice se vyvine z boubele pozřené v mase, které nebylo dostatečně tepelně upraveno. 

 

Škulovec široký – Diphylobortium latum  

Dospělá tasemnice může měřit přes 10 metrů a žije v tenkém střevě člověka. 

Larvální vývoj vajíček po vyloučení stolicí probíhá ve vodě. Nejprve v korýších a poté v rybách. Opět zde platí že při pozření nedostatečně tepelně upraveného rybího masa docházi k infikování. U nakažených osob může docházet k anémii v důsledku nedostatku vitamínu B12.

 

Tasemnice dětská – Hymenolepsis nana

Tasemnice dětská je drobným druhem tasemnice (7 – 40 mm). Vajíčka se vyvíjejí bez mezihostitele.  Obvykle pak dochází k vyššímu počtu tasemnic ve střevě.  

 

Tasemnice liščí – Echinokokus granulosis 

Malé tasemničky – 2 - 10 mm se vyskytují ve střevech psovitých šelem. Mezihostiteli jsou lidé a savci všeobecně. Po pozření vajíčka se embryo uvolňuje, proniká do střevní stěny, dostává se do krevního oběhu a do všech orgánů těla vč. kostí a mozku. Zde se přeměňují v pomalu rostoucí cysty. Ty mohou dosáhnout 15 - 20 cm. Dceřinné zárodky – hlavičky pučí z vnitřní stěny cysty. Mohou dát vzniku dalším cystám popřípadě dospělé tasemnici, pokud ji pozře definitivní hostitel. 

 

Vyloučená Tasemnice nalezena na silnici (zamrzlá pod povrchem ledu)

 

 

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist