Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

KOLIFORMNÍ BAKTERIE

Koliformní bakterie se nacházejí v trávicím traktu lidí a živočichů a tím pádem jsou nejdůležitějším hygienickým indikátorem fekálního znečištění.

Koliformní bakterie zařazujeme do čeledi Enterobacetriaceae. Tato čeleď zahrnuje gram negativní, nesporující, fakultativně anaerobní, oxidativně-negativní, katalázno-pozitivní paličkovité bakterie. Dělí se podle hostitele, biochemických vlastností a odlišné antigenní struktury na skupiny, rody, druhy a sérovary. Čeleď Enterobacteriaceae obsahuje obligátní patogenní rody a druhy: Salmonella, Shigella, Yersinia, enterocolitica. Řada příslušníků čeledi Enterobacteriace se nachází také v půdě, ve vodě, nebo na rostlinách odkud se dají izolovat (Ervín, Klebsiella, Serratia, Proteus, Enterobacter, Eserchia, Yersinia). Jako původci alimentárních toxických infekcí přicházejí v úvahu některé druhy a sérovary salmonel, Sigel, kmeny Yersinia enterocolitica a enteropatogenní Eserchia coli [Grieger a Holec, 1990]

Koliformní bakterie se obecně nevyznačují rezistencí vůči teplotám vyšším než 50 ° C a při pasterizačních teplotách vyšších než 72 ° C by měly spolehlivě devitalizovat. Bakterie E. coli uhynou při teplotě 56 ° C za 4 - 6 min, a při teplotě 60 ° C za 2 minuty.

Koliformní nakterie jako indikátor znečištění vody

Přítomnost koliformních bakterií (KB) indikuje fekální znečištění z trávicího traktu teplokrevných živočichů včetně člověka. Mohou být však přítomny také v půdě, rostlinách a povrchové vodě. Indikují slabou ochranu vodního zdroje, nedostatky v úpravě vody, jejím zdravotním zabezpečení a distribuci, příp. sekundární kontaminaci. V případě jejich přítomnosti existuje nebezpečí průniku jiných podmíněně patogenních a patogenních mikroorganismů. V pitné vodě určené k hromadné zásobování se požaduje nepřítomnost koliformních bakterií minimálně ve 100 ml (mezní hodnota). V pitné vodě určené k individuální zásobování se požaduje nepřítomnost koliformních bakterií minimálně v 10 ml (mezní hodnota).

Kontaminovaná voda může způsobit různé zdravotní problémy jako jsou průjem, nevolnost a zvracení.

Termotolerantní koliformní bakterie

Závažným hygienickým indikátorem fekálního znečištění vod pocházejícího ze zažívacího traktu teplokrevných živočichů a člověka jsou také termotolerantní koliformní bakterie. Fekální streptokoky jsou doplňujícím indikátorem fekálního znečištění. Vyskytují se ve všech znečištěných povrchových vodách. Ve vodě přežívají pouze krátce (2-4 dny). Mezi indikátory obecného znečištění vod patří rozličné saprofytické mezofilní a psychrofilné bakterie.

 

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist