Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

KOLIFORMNÍ BAKTERIE

Koliformní bakterie se nacházejí v trávicím traktu lidí a živočichů a tím pádem jsou nejdůležitějším hygienickým indikátorem fekálního znečištění.

Koliformní bakterie zařazujeme do čeledi Enterobacetriaceae. Tato čeleď zahrnuje gram negativní, nesporující, fakultativně anaerobní, oxidativně-negativní, katalázno-pozitivní paličkovité bakterie. Dělí se podle hostitele, biochemických vlastností a odlišné antigenní struktury na skupiny, rody, druhy a sérovary. Čeleď Enterobacteriaceae obsahuje obligátní patogenní rody a druhy: Salmonella, Shigella, Yersinia, enterocolitica. Řada příslušníků čeledi Enterobacteriace se nachází také v půdě, ve vodě, nebo na rostlinách odkud se dají izolovat (Ervín, Klebsiella, Serratia, Proteus, Enterobacter, Eserchia, Yersinia). Jako původci alimentárních toxických infekcí přicházejí v úvahu některé druhy a sérovary salmonel, Sigel, kmeny Yersinia enterocolitica a enteropatogenní Eserchia coli [Grieger a Holec, 1990]

Koliformní bakterie se obecně nevyznačují rezistencí vůči teplotám vyšším než 50 ° C a při pasterizačních teplotách vyšších než 72 ° C by měly spolehlivě devitalizovat. Bakterie E. coli uhynou při teplotě 56 ° C za 4 - 6 min, a při teplotě 60 ° C za 2 minuty.

Koliformní nakterie jako indikátor znečištění vody

Přítomnost koliformních bakterií (KB) indikuje fekální znečištění z trávicího traktu teplokrevných živočichů včetně člověka. Mohou být však přítomny také v půdě, rostlinách a povrchové vodě. Indikují slabou ochranu vodního zdroje, nedostatky v úpravě vody, jejím zdravotním zabezpečení a distribuci, příp. sekundární kontaminaci. V případě jejich přítomnosti existuje nebezpečí průniku jiných podmíněně patogenních a patogenních mikroorganismů. V pitné vodě určené k hromadné zásobování se požaduje nepřítomnost koliformních bakterií minimálně ve 100 ml (mezní hodnota). V pitné vodě určené k individuální zásobování se požaduje nepřítomnost koliformních bakterií minimálně v 10 ml (mezní hodnota).

Kontaminovaná voda může způsobit různé zdravotní problémy jako jsou průjem, nevolnost a zvracení.

Termotolerantní koliformní bakterie

Závažným hygienickým indikátorem fekálního znečištění vod pocházejícího ze zažívacího traktu teplokrevných živočichů a člověka jsou také termotolerantní koliformní bakterie. Fekální streptokoky jsou doplňujícím indikátorem fekálního znečištění. Vyskytují se ve všech znečištěných povrchových vodách. Ve vodě přežívají pouze krátce (2-4 dny). Mezi indikátory obecného znečištění vod patří rozličné saprofytické mezofilní a psychrofilné bakterie.

 

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist