Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

PORADNA

Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

image

Nový seznam nemocí

Přehledný seznam všech běžných nemocí.
 
 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

BAKTERIÁLNÍ VAGINÓZA

Bakteriální vaginóza (bakteriální infekce pochvy) je velmi časté onemocnění. Vzniká při přemnožení škodlivých bakterií, které ničí bakterie kyseliny mléčné. To vede k nerovnováze vnitřního prostředí v pochvě, produkuje se méně kyseliny mléčné a začíná stoupat pH hodnota. Jemně kyselé prostředí je narušené a objevují se první příznaky bakteriální vaginózy - nadměrný bílošedá výtok, který může zápachem připomínat rybinu, někdy se připojí i svědění a bolesti. Bakteriální vaginóza se musí přeléčit, především u těhotným žen, u kterých by mohla vyvolat komplikace, jako předčasný porod a nízkou porodní hmotnost dítěte.

Příznaky bakteriální vaginózy

 • u 50% pacientů může probíhat onemocnění bezpříznakově
 • hojný vodnatý výtok nejčastěji šedobílé barvy, který páchne po rybách
 • zápach výtoku se zvýrazňuje po pohlavním styku, kdy se poševní sekret smíchá s alkalickým sekretem prostaty

Všechny tyto symptomy se nemusí vyskytovat u každé ženy. BV se projevuje v jejich různých kombinacích a přibližně polovina případů je asymptomatických.

Příčiny vzniku

Toto onemocnění nemusí být nutně zavedeny zvenčí, může vzniknout jednoduchým přemnožením bakterií, které jsou jinak běžnou součástí vaginální flóry, nejčastěji přemnožením Ggardnerelly vaginalis. Ale přenáší se i pohlavním stykem. Mnohem větší pravděpodobnost bakteriální vaginózy je u žen, které jsou sexuálně aktivní.
Co způsobuje bakteriální vaginózu

Pro většinu žen nepředstavuje bakteriální vaginóza žádné komplikace. Je však rizikovým faktorem vážných gynekologických komplikací v těhotenství a pánevních zánětech po potratech. Usnadňuje vstup jiným infekcím - kapavce, chlamydií, kvasinkám, HIV a podobně.
Diagnostika bakteriální vaginózy

Hodnota pH je vyšší než 4,5. Při čichové zkoušce je typický čpavku-rybí zápach, který se zvýrazní po přidání chemikálie KOH. Pod mikroskopem se v nátěru z výtoku objevují typické "clue cells", což jsou vydrolená buňky ze stěny pochvy, jakoby pocukrované hustým povlakem bakterií.

Na přímý důkaz rozmnožení Gardnerelly vaginalis se používá klasický výtěr vagíny, nebo děložního čípku s následnou kultivací stěru. Tato bakterie se také identifikuje při MOP testu (mikrobiologický obraz pochvy).

U muže se přítomnost této bakterie potvrzuje stěrem z ústí močové trubice a kultivací.

Léčba bakteriální vaginózy

V léčbě se používají antibiotika, které zničí celé spektrum bakterií, ale neovlivní laktobacil. Osvědčený je metronidazol, klindamycin, případně amoxycillin. Léčba je obvykle úspěšná, ale riziko recidiv je nutné snížit přeléčením partnera. Obnovení poševní flóry napomáhají přípravky s obsahem laktobacilů, zda kyseliny mléčné ve formě poševních tablet, krémů, které jsou dostupné bez předpisu v lékárnách.
Jak se chránit?

Správnými hygienickými návyky a vyhýbání se výplachu pochvy. Dodržováním zásad bezpečného sexu. Při příležitostném sexu, správným použitím kondomu. Monogamní vztah.

Nové a aktualizované články

 • 1
TOPlist