Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

SAUNA

Saunování a vliv na naše zdraví


Saunování z historického hlediska pochází již z doby kamenné. V konceptu se zdravím je saunování spojeno již s třináctým stoletím v oblastech dnešního Ruska. Sauna patřila k naprosto běžnému standardu tamních obyvatel. Opravdovou kolébkou dnešní sauny je však Finsko. V českém prostředí se s procesem saunování setkáváme až ve 20. století. Je však pravdou, že v dnešní době je čím dál tím více populární. Mnoho lidí si tak začíná uvědomovat, že sauna není jen místem odpočinku a relaxace ale i prostředkem k našemu pevnému zdraví.

Principem saunování je vystavení těla suchému teplu od 70 až do 100 °C. Následně se organismus rychle zchladí na normální teplotu. Cílem celého procesu přehřátí organismu je aktivace tělesných funkcí. Na krátkou dobu se zvýší prokrvení a látková přeměna, vyplavují se škodlivé látky, aktivuje se imunitní systém a tím pádem dochází k zmírnění mnoha chorobných obtíží. Teplo velmi dobře působí na revmatická onemocnění, dnu ale je i prevencí v chřipkovém období jara a podzimu. Napomáhá při obezitě, alergiích, lupence, poruchách menstruačního cyklu, chronických poruch zažívání a při nespavosti. Mimo jiné dochází k celkové regeneraci a obdobě ztracených sil. Je však nebezpečné saunovat při onemocnění oběhového systému, srdce a ledvin. Do sauny se chodí pouze ve zdravém stavu.

Blahodárný vliv saunování můžeme vidět i u dětí. Často dochází k zlepšení astmatu a obranyschopnosti. Prokrvení kůže začíná u dětí mnohem dříve než u dospělých, proto je třeba pobývat s dětmi v sauně kratší dobu.

Celkový proces saunování začína ještě před samotným vstupem. Je dobré nejít s plným žaludkem, z důvodu možného přetížení organismu. První pobyt v sauně se doporučuje na 10 minut, další saunování je vhodné prodloužit o 5 minut. I tak jsou ale kratší intervaly vhodnější. Před vstupem je důležité se osprchovat a usušit, aby nedocházelo k zbytečnému odpařování vody a tím narušení suchého prostředí v sauně. Před samotným zchlazením je dobré si sednout, zabráníme tak mdlobám. Pokud se však mdloby dostaví i při odpočinku, je třeba saunu okamžitě opustit. Po saunování se tělo postupně ochlazuje studenou vodou. V žádném případě se do vody neponoříme náhle. Prokrvení kůže a zvýšení pocení lze v případě potřeby dosáhnout masáží či třením speciálním kartáčkem, případně obyčejným ručníkem. Po každém pobytu v sauně a následném ochlazení by měl člověk cca 15 minut relaxovat. V této době je vhodné doplnit tekutiny. Poté může celý proces opakovat. 

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist