Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ZAŽÍVÁNÍ

Není náhodou, že si my Češi neseme prvenství ve výskytu rakoviny tlustého střeva. Důvodem tohoto onemocnění může být nezdravý životná styl, stravovací návyky, nedostatek pohybu ale i kouření. K prevenci velmi kvalitně přispívá změna stravovacích návyků a to třeba na tzv. Středomořskou stravu. Ta obsahuje hodně ryb, zeleniny a ovoce. Pravdou je, že středomořský jídelníček obsahuje i červené víno, takže se nemusíte bát že byste už nemohli nikdy hřešit. Naopak červené víno obsahuje tzv. Fenolické látky. Mezi ne patří například resveratrol. Tato i mnoho dalších obsažených flavonoidů působí jak antioxidanty které dokáží zabraňovat kornatění tepen a vzniku trombóz. 

 

Faktorem hrajícím roli při onemocnění tlustého střeva může být vláknina. Vláknina se nachází v rostlinách (ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné výrobky). Její výhodou je kromě pozitivní funkce na trávicí trakt i fakt, že nemá téměř žádnou výživovou hodnotu a působí jako prebiotikum. Díky vysokému počtu nemocných tlustého střeva v ČR můžeme zcela jasně říci, že máme velký nedostatek vlákniny. Doporučené množství vlákniny je kolem 30g pro ženy a 35g pro muže.

 

Vlákninu nalezneme na trhu ve formě rozpustné a nerozpustné. Rozpustná vláknina způsobí bobtnání ve vodě. Tím docílí navýšení objemu tráveniny a usnadní pohyb tráveniny v trávicím traktu. Dlouhodobě dokáže snižovat obsah LDL cholesterolu. Naopak nerozpustná vláknina váže látky na svůj obsah a naše střeva lidově „kartáčuje“. Vyčistí nám střevo i od toxických látek.  Zdroj této vlákniny nalezneme například v semenech, ořeších nebo ovoci.

Vláknina:

 

 • udržuje střeva v pořádku (snižuje průjem a zabraňuje zácpě)
 • snižuje hladinu cholesterolu
 • pomáhá při hubnutí
 • snižuje riziko rakoviny tlustého střeva
 • snižuje riziko rakoviny konečníku

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist