Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Nadýmání

Trápí Vás nadýmání a chcete se ho skutečně zbavit?

Nadýmání (plynatost) označuje tvorbu plynů ve střevě. Vnikající plyn se označuje jako flatus. Nadměrné množství tohoto plynu se nazývá nadměrná plynatost – meteorismus. Meteorismus se pak projevuje nadměrný únikem plynu do okolí – flatulence.

I přes to, že se může na první pohled jednat o velmi banální onemocnění, se jedná o velice zátěžovou situaci pro pacienta, ať už z hlediska silné bolesti, která může bát přítomna nebo aspekty sociální a psychologické. V zásadě rozlišujeme dva typy flatulencí: flatulence anální a flatulence vaginální.

Zvuk při flatulenci je vyvolán především vibrací análního svěrače či okolí vagíny. Vaginální flatulence se projeví emisí vzduchu z vagíny, často po sexuálním styku, méně během něj či během cvičení, protahování.

Vylučovaný plyn se skládá především z dusíku (20-90%), dále z vodíku ( 0-50%), oxidu uhličitého (10-30%), kyslíku a metanu ( oba okolo 10%). Flatus je tvořen jednak plynem exogenním ( spolykání vzduch při jídle apod.) a plyn endogenní, který vzniká jako důsledek činnosti bakteriální flóry.

Rizikové faktory a prevence nadýmání

Velice častou příčinou meteorismu je nevhodná strava a špatné stravovací návyky. Je zde důležité také osazení bakteriální flórou. Potraviny, podle vztahu ke vzniku flatu, můžeme rozdělit na tři základní skupiny:

a) Normoflatugenní potraviny : po jejich konzumaci odejde nanejvýš 10 flatů za den, jedná se především o maso ( kuřecí, rybí, libové hovězí) a o zeleninu ( zejména květák, brokolice, rajče a paprika), ořechy atd.

b) Středně flatugenní potraviny: po jejich konzumaci dojde k odchodu 20-40 flatů za den, k nim počítáme brambory, lilek, pečivo atd.

c) Silně flatugenní potraviny: po jejich konzumaci odchází více než 40 flatů za den, jsou to mléko a výrobky z něj, fazole, banány apod.

Příznaky a projevy nadýmání

Pacient obvykle trpí pocitem plnosti a nadýmání. Pokud plyn v dostatečné míře neopouští střevo, hromadí se především v jaterním a slezinovém ohbí tlustého střeva, kde může vyvolat kruté bolesti břicha.

Léčba nadýmání

Lékař (gastroenterolog) zpravidla doporučuje opatření, která se týkají stravovaní a kultury stravování. Člověk, který jídlo hltá ve spěchu, totiž spolyká kromě jídla i značné množství vzduchu, což plynatost přímo podporuje. Často lékař používá terapeutický test, který trvá 14 dní, a kdy se vyřazuje mléko, pokud to nepomůže, jsou vyřazovány další potraviny.

Ve vážných případech lékař předepisuje flatulentia ( snižují povrchové napětí plynu), různé probiotické přípravky, které mají obnovit správnou bakteriální flóru a enzymatické preparáty, které usnadňují trávení.

 

Zdroj: www.vitalion.cz

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist