Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Jak funguje srdce

Jak funguje srdce

Když se řekne srdce většina z nás cítí jakýsi respekt, nebo lépe řečeno důležitost, kterou tento orgán nese. Každý prostě ví, že bez srdce život neexistuje.

Srdce je vlastně jakousi pumpou, která bez ustání pravidelně vytlačuje krev do celého těla a plic, čímž neustále zajišťuje zásobování každé buňky kyslíkem, bez nějž buňky nepřežijí a nutnými živinami. Za jeden den srdce přečerpá kolem 12.000 litrů krve, pokud fungujeme v klidové fázi. Pokud jsme aktivní, sportujeme, či nějakým jiným způsobem vyžadujeme od našeho těla intenzivnější práci, přečerpaných litrů krve je ještě mnohem víc.

 

A jak můžeme zajistit svému srdci zdravý a bezproblémový chod?

Co vlastně srdce potřebuje? Kyslík a živiny pro buňky. Kyslík mu dodáme tím, že zajistíme našemu tělu dostatečný přísun čerstvého vzduchu do plic každý den, ideálně každou minutu našeho dne.

A živiny se dostávají k srdci pomocí krve, která je vedena cévami. Ty je tedy nutno udržovat v co nejlepším a nejčistším stavu.

A odkud se berou živiny, které krev přenáší k srdci? Živiny tělo vstřebává v tenkém střevě. Proto je tedy nutno udržovat v pořádku a čistotě i tenké střevo, aby vstřebávalo dostatečně živiny, které přijmeme ze stravy a krev měla vůbec co přenášet.  

Pokud v naší stravě nemáme dostatek živin, nebo je naše tělo nevstřebá, je nutno si představit, že všechen ten nepořádek, který v naší běžně dostupné stravě najdeme též poputuje nakonec v nějaké formě cévami, např. nesprávně rozloženým tukem. Potom se možná už nebudeme tolik divit, že se setkáváme s tolika případy kornatění cév, či embolie.

 

Co tedy potřebuje naše srdce:

 • Zdravé a čisté cévy
 • Zdravé a plně funkční tenké střevo

 

Pokud je to možné, vynechejte nebo výrazně snižte přísun těchto potravin:

- mléčné výrobky  (dovoleny jsou jen ZÁKYSY)

- maso a masné výrobky, včetně vývarů z masa

Oproti tomu je velmi vhodná konzumace např. ryb, mořské zeleniny a řas, zeleninových vývarů (ideálně ze sezónní kořenové zeleniny) a je velmi vhodné zvýšit příjem česneku a cibule.

 

Jak poznám, že moje srdce potřebuje pomoc? 

Ukazatelem zdraví našeho srdce je špička nosu.

Pokud na ní máme rýhu, nebo např. červené, či fialové žilky. Případně se srdce ozývá také ve chvíli, kdy máte potíže s ramenem, loktem a vnitřní bolestí ruky.

Jak ovlivňuje stav srdce naši náladu a výkon?

Máme pocit, že život není krásný a zářivý. Z čehož nejspíš jasně vyplývá, jak asi bude vypadat náš výkon.

 

 

   

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist