Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ORGÁNOVÉ HODINY

Orgánové hodiny pro celý den podle čínské medicíny 

V základu je dobré prioritně vycházet z biorytmu našeho organismu - tedy jednoduchého přehledu, kdy co jíst, abychom tělo nezatěžovali, ale naopak mu prospívali (a následně mohlo ono prospívat nám).

1. FÁZE:  

4.00 - 12.00     Vylučování

 • je potřeba pít hodně čisté neperlivé vody (do 12.00 bychom měli vypít 2/3 nám doporučeného pitného režimu)
 • NEJÍST těžká jídla! 

Během dopoledne tělo nejlépe vstřebává a potřebuje zároveň zvládat vylučovat toxické látky nahromaděné za celý předešlý den a noc.

Ideální je tedy v dopoledních hodinách konzumovat hlavně ovoce a zeleninu, které mají hodně enzymů, podporujících trávení a zároveň i detoxikaci. Doplnit lze ořechy, či jinak lehce stravitelnými proteiny.  Nejlépe v této době jíst tzv. živou stravu.

2. FÁZE: 

12.00 - 20.00    Přijímání  

V této fázi se tělo primárně zabývá přijímáním živin z potravy.

3. FÁZE: 

20.00 - 4.00    Zpracovávání 

 • zde je nutno být si jist ,že jsem tělu v předchozích fázích zajistil dostatek vody
 • k tomu je též důležité zajistit dostatek kyslíku (takže kromě každodenní procházky je velmi vhodné spát při otevřeném okně)
 • klid

V této fázi potřebuje tělo pracovat s dostatkem vody, kyslíku a potřebuje k tomu klid. 

Pokud se vám nepodaří tělu dopřát plnohodnotnou kombinaci těchto požadavků, je potřeba počítat s tím, že tím silně ovlivňujeme kvalitu a schopnost regenerace pro příští den.

 

Každý z orgánu našeho těla "svůj čas", kdy je nejcitlivější a nejotevřenější (kdy pracuje a potřebuje tedy prostor pro svou práci)

23. - 1. hodina:  Žlučník

Začíná pracovat žlučník. V těchto hodinách také dochází nejčastěji ke žlučníkovým záchvatům .Ti kdo mají problémy se žlučníkem, se většinou v tuto dobu budí, nebo mají problém s usínáním. Pokud vás toto trápí, je vhodné si jít lehnout před 23. hodinou. 

1. - 3.hodina:  Játra

V této době se aktivují játra. Zároveň je to doba nejnižšího okysličení mozku - nastává tedy útlum (je dobré s tím počítat např., když cestujete).  V tento čas se budí  také lidé, kteří mají problémy se žlučníkem, protože játra a žlučník jsou párovými orgány. V této době se NEDOPORUČUJE užívat léky, či antibiotika, pít alkohol, kávu, kouřit, nebo požívat tuky!

3. - 5.hodina:  Plíce

Začíná největší aktivita plic. V této době se budí kuřáci, astmatici, či lidé nemocní rýmou, záněty dýchacích cest a záněty průdušek.  ! Zajímavost - V této době člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost se zdá mít obrovský význam.  

5. - 7.hodina:  Tlusté střevo

Vrchol činnosti tlustého střeva. Je velmi vhodné v tuto dobu si navyknout na vyprazdňování. Pijte hodně čisté vody! Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se spěchu a stresu. U nemocných lidí je právě toto období, kdy jim bývá velmi špatně. Probuzení je tedy potřeba, aby bylo vždy pozvolné a postupné.

7. - 9.hodina:  Žaludek

V tuto dobu začíná pracovat žaludek. Tělo potřebuje vitamíny. Je to tedy vhodný čas k užívání vitamínových a minerálních doplňků (budou nejvíce působit). Zvyšte konzumaci ovoce a zeleniny.  Zároveň v tento čas tělo potřebuje být v teple, není tedy vhodné se koupat, či sprchovat studenou vodou.

9. - 11.hodina:  Slinivka břišní a slezina

NEPOŽÍVAT alkohol! Pokud v tuto dobu takto hrubě narušujete činnost Slinivky břišní, přímo si zaděláváte na onemocnění cukrovkou (narušujete totiž metabolické funkce cukrů, tuků a bílkovin v organismu).  Je to zároveň jediná doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti. Velmi vhodný je med a dobré ovoce :) Ideální je vyhýbat se v tento čas přílišné fyzické činnosti. Je to čas vrcholu našeho duševního výkonu.  DOPOLEDNÍ VÝKONOSTNÍ VRCHOL nastává kolem 11.hodiny.

11. - 13.hodina:  Srdce

Aktivita srdce.  Nastává mírný útlum. Není proto vhodné tělo zatěžovat velkým množstvím jídla. Velmi vhodná je procházka nebo krátký spánek.

13. - 15.hodina:  Tenké střevo

V této době se aktivuje činnost tenkého střeva - tedy maximální vstřebávání živin. Zajímavost - Zároveň  se snižuje citlivost zubů, je tedy vhodné v tuto dobu podstupovat dentistické zákroky. A v tuto dobu se začíná zvyšovat FYZICKÁ aktivita.

15. - 17.hodina:  Močový měchýř

Nejvíc pracuje močový měchýř. Je velmi vhodné v této době pít čaje, či sportovat. Zároveň v tuto dobu dokáže trávicí systém přijmout i vydatné jídlo, je to tedy vhodná doba pro malinko hůře vstřebatelné potraviny.  Aktivita se v této době po stoupání dostává do druhého VÝKONOSTNÍHO VRCHOLU.

17. - 19.hodina:  Ledviny

Aktivní jsou ledviny. Je to doba, kdy je opět vhodné přijímat větší množství tekutin/vody (pokud jste nestihli dopoledne, alespoň můžete trošku dohnat). Ideálně však v první hodině této doby, aby vše ledviny stihly zpracovat.  Zároveň je nutno VYHÝBAT SE v této době všemu, co ledvinám škodí, jako je alkohol, káva, sůl, cukr, chemikálie, limonády, tuky a pokud se zadaří  vyhnout se též stresu a chladu!

19. - 21.hodina:  Krev

V této době se dostává do činnosti obal srdce, tedy krev.  V tento čas je člověk VELMI vnímavý. Je to tedy vhodná doba pro návštěvu divadelních her, či poslechu hudby. Nebo zároveň pro aplikaci výživných krémů, či bylinných mastí. A také mnohem intenzivněji účinkují antibiotika podávaná v tuto dobu. Vnímáme celoplošně. 

21. - 23.hodina:  Trojitý ohřívač

Aktivace tzv. "Tří ohřívačů" ( je to místo starými čínskými mistry lokalizované zhruba do oblasti žaludku ). V tuto dobu se tělo připravuje na spánek a je více než vhodné mu v tom nebránit :) Pokud to jen trochu jde, neaktivujte v tuto dobu. VYNECHAT v tuto dobu kouření, jídlo!

 

Autor: Michaela Matějčková 

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist