Oblíbené články

image

SPOLUPRÁCE Alternativní medicíny

PŘIDEJTE SE K NÁM ...

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

 • Alternativní medicína CZ

  Alternativní medicína CZ

  AlternativníMedicína.cz je zpravodajský a poradenský server pro odborníky i širokou veřejnost zaměřený na zdraví. Společně s lékaři, terapeuty, poradci a léčiteli hledáme a předkládáme nejnovější poznatky z praxe, které přinášejí kvalitní řešení na zdravotní problémy, které vás trápí.

  Těšíme se na vaší cestu ke zdraví a je naším posláním vám pomáhat pomocí kvalitních informací.

   

   

  Přečtěte si více
 • Revoluce v léčení všech nemocí

  Revoluce v léčení všech nemocí

  "Revoluce v léčení všech nemocí" je nejznámější kniha paní Huldy Clarkové. V knize popisuje příčiny všech nemocí a předkládá řešení včetně kazuistik ze své praxe.        Mezi hlavní 2 příčiny považuje:

  Parazity, na které platí elektronická a herbální léčba a

  Nečistoty, u kterých je nejjednodušší léčba se jim vyhnout.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • Produkty pro zdraví a pohodu

  Produkty pro zdraví a pohodu

  V dnešní době je na trhu spousta kvalitních produktů pro zdraví, ale je mezi nimi i mnoho takových, které vás směrem ke zdraví příliš neposunou a pouze se vydáte z peněz.

  Testujeme a představujeme kvalitní produkty pro trvalé a zářivé zdraví. Pokud máte nějaký tip, dejte vědět.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • PYRAMIDY

  Lidé si pod pyramidou nabíjejí vodu, kterou pak pijí, zalévají s ní kytky, či ji používají pro obklady.

  Dávní vládci a civilizace si stavěli pyramidy, které jim sloužily k získání nadpřirozených schopností a jejich mysl povznášely a rozvíjely.

  Ne každý dnes ví, že pyramida je tvarový zářič, neboli transformátor energie, který dokáže působit na hmotný vesmír, ale také na živé organismy.

   

   

   

  Přečtěte si více
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Petr Lhoták- spektrum masáží


Narodil se v Praze a od šestnácti let se začal věnovat tradičním bojovým sportům a odtud byl jenom krůček k zájmu o čínskou kulturu a k té samozřejmě patří i lidové léčitelství. Léčebnými masážemi se zabývá od svých 22 let. V roce 1996 se stal žákem primáře MUDr. Marka z Prahy. MUDr. Marek studoval v Číně klasickou čínskou medicínu. Toto umění přinesl do Čech a vyučoval jej. Byl jedním z nejlepších učitelů tohoto směru u nás. Zájem o tradiční čínskou medicínu dovedl Petra Lhotáka do Číny, kde se setkal s lékařem, od kterého se naučil techniky, které pri své praxi používá. Už jen to, že jej vzal čínský lékař do učení, hovoří za své. Tito lidé nikdy neztrácí svůj čas s někým, kdo není připravený.

Klasická regenerační masáž - příznivě ovlivňuje nervovou soustavu, zlepšuje krevní oběh a lymfatický systém. Přímo i nepřímo zvyšuje prevenci úrazů a různých zdravotních potíží např. bolesti svalů, šlach a kloubů. Zkavlitňuje regeneraci sil po jakékoliv zátěži- fyzické i duševní. Masáže pomáhají správnému postavení kloubů. Uvolňují stres a pomáhají detoxikačnímu procesu a zlepšují celkovou náladu. Při regenerační masáži si odpočinete, celkově se uklidníte a uvolníte. Klasická regenerační masáž je vhodná a velmi příjemná relaxace. Přispívá k rychlému odstranění únavy, osvěžení, uklidní a uvolní mysl.


Chirolymfatická masáž 
- při této masáži se uvolňuje stres, masáž odstraňuje některé typy migrény, dochází k odlymfování obličejové části a dekoltu - to má za následek vyčištění a ozdravení pleti. Chiromasáž působí na lymfatický, cévní a žilní systém. Mimo jiné celkovým psychickým uvolněním se uvolní i krční páteř. Masáž se prování pomalu, v klidném prostředí, aby klient mohl relaxovat. Jedná se o metodu, která efektivně působí na obličej, vyhlazuje ho, detoxikuje a obnovuje správný tok lymfy. Díky odvodu toxických látek z obličeje, šíje a dekoltu, dochází ke zjemnění a zkvalitnění pokožky. Lymfatická masáž jako prevence: doporučujeme minimálně 2x do roka pro zvýšení obranného imunitního systému a regeneraci pokožky.

Reflexní masáž -  působí na rozdíl od klasické masáže na úrovni nervové. Dochází k reflexním pochodům, které vyvolávají příznivé změny ve všech orgánech těla. U reflexní masáže ploskou nohou se vychází ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Stlačováním a hlazením bodů na chodidle může ovlivnit jak svaly a klouby, tak vnitřní orgány celého těla (a to i orgány, jako jsou ledviny, játra a podobně) jinak nepřístupné. Na chodidle lze velmi spolehlivě najít problémová místa na lidském těle, neboť místa na šlapce vykazující bolestivost při stlačení prozradí postižené svaly, klouby a vnitřní orgány.

Měkké techniky - jemná manipulace koriguje postavení kloubů a skloubení v těle. Uvolňují se tak energetické dráhy a tím se celkově zlepší zdravotní stav. Čínská medicína řeší manipulací pravé a nepravé zdravotní potíže:

 • pravé astma- způsobené sníženou obranyschopností organismu
 • nepravé astma- způsobené nesprávným postavením obratlů a žeber (blokády)

Některé další takto dělené diagnózy: lupenka, nemožnost otěhotnět zdánlivě bez příčiny atd.


Shiatsu
 - je japonská masážní technika, založená na východní léčební tradici a západní fyziologii a psychologii. Shiatsu pracuje s akupunkturními dráhami a body za účelem obnovit přirozený tok vitální energie, a tak nastolit energetickou rovnováhu v těle. Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obvonuje energetickou rovnováhu těla. Shiatsu použivá širokou paletu technik - dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly. Účinky Shiatsu jsou hluboce uvolňující a zároveň posilující. Terapeut musí znát energetickou soustavu těla, zejména energetické dráhy (meridiány) a jednotlivé body na které lze působit. Pomocí těchto tlakových bodů uvolňuje blokády v jednotlivých drahách a tím umožňuje, aby do jednotlivých orgánů, svalů, kloubů, kostí atd. proudila zdravá a silná energie. Působí detoxikačně. Masáž nebolí a je příjemná.


Su Jok
- je univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda, která zmírňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, léčbu funkčních poruch v těle, stabilizaci stavu a zlepšení při nemocech s chronickým průběhem. Autorem metody Su Jok je jihokorejský věděc, profesor Park Jae Woo, který na základě hlubokých znalostí východní filosofie a medicíny, shromažďovaných tisíce let a medicíny západní zpracoval přehled léčebných alternativních metod a vytvořil v nich systém a řád. Jeho hlavní zásluhou je kompletní přístup v diagnostice a léčbě člověka. Jasně a srozumitelně sjednotil tři školy přírodní medicíny - indickou, čínskou a egyptskou. Působením na malé body mikrosystému ruky stejně jako reflexní masáž aktivuje a harmonizuje činnost jednotlivých orgánů a systému v těle. Tradiční přírodní orientální medicína má komplexní přístup k člověku. Předpokládá, že člověk je bioenergetický systém s fyzickou, emocionální a mentální složkou a respektuje jej jako nedílnou část vesmíru podléhající jeho obecně platným a jednoduchým zákonů.

Autoři textu: Jiřina Kloučková a Petr Lhoták

Více informací zde: http://masaze-medved.cz/cs/

 

Nové a aktualizované články

 • 1

Partnerské weby

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

Reklama

image

Nový seznam nemocí

Připravili jsme pro Vás přehledný seznam všech běžných nemocí. Rádi Vám pomůžeme najít vhodné řešení zdravotních potíží...

TOPlist